Istnieją różne sposoby by osłonić nasze okna. Jednym z nich są żaluzje drewniane, które są rozwiązaniem ponadczasowym. Żaluzje drewniane są idealne dla osób ceniących naturalne piękno oraz funkcjonalność.

Żaluzje drewnienie świetnie komponują się w różnych stylach – nowoczesnych,  Modern Classic, rustykalnym czy skandynawskim, stanowiąc przy tym piękną ozdobę każdego okna. Osłony te sprawiają, że wnętrze nabierze klasy i nowego wymiaru estetycznego. Sprawdzają się również do osłonięcia dużych przeszkleń.

Drewno to szlachetny i ekologiczny materiał, który ozdobi każde wnętrze. Żaluzje drewniane mogą być wykonane z lameli o różnej szerokości, z różnych rodzajów drewna, o różnych kolorach, co umożliwia idealne dopasowanie do stylistyki naszego mieszkania czy biura.

Sposób mocowania pozwala zamontować drewniane żaluzje poziome bezpośrednio na skrzydle okna (inwazyjnie bądź bezinwazyjnie), jak również na ścianie. A zastosowanie mechanizmu ręcznego lub elektrycznego zapewnia ich płynną regulację. Odpowiednia regulacja pozwala umożliwia zmianę ułożenia listewek pod wybranym kątem, wedle uznania i potrzeb.  W przeciwieństwie do żaluzji wykonanych z aluminium, osłony drewniane nie nagrzewają się, przez co nie przyczyniają się do zwiększenia temperatury wnętrz podczas upałów. Żaluzje drewniane pozwalają również na skuteczną osłonę naszych pomieszczeń  przed wzrokiem osób trzecich.

Rodzaje żaluzji drewnianych oferowanych przez naszą firmę:

  1. Żaluzje drewniane 25 mm:

– szeroki wybór kolorów piórek,

– żaluzje wykonane z wysokogatunkowego drzewa lipowego,

– świetnie nadają się do ekskluzywnych apartamentowców, gabinetów, czy innych prestiżowych pomieszczeń,

– kolor osprzętu może być idealnie dobrany pod kolor piórek,

– łatwe do utrzymania w czystości,

– możliwość montażu bezinwazyjnego,

– sterowanie ręczne lub elektryczne,

– maskownica z boczkami na życzenie Klienta (bez dopłaty),

– są produkowane na indywidualny wymiar i wyposażenie zgodnie z życzeniem Klienta.

  1. Żaluzje drewniane 25 mm łańcuszkowe:

– szeroki wybór kolorów piórek,

– żaluzje wykonane z wysokogatunkowego drzewa lipowego,

– prosty i szybki montaż,

– płynna regulacja natężenia światła,

– łatwe do utrzymania w czystości,

– sterowanie ręczne lub elektryczne,

– produkowane na indywidualny wymiar i wyposażenie zgodnie z życzeniem Klienta.

  1. Żaluzje drewniane 50 mm:

– szeroki wybór kolorów piórek,

– żaluzje wykonane z wysokogatunkowego drzewa lipowego oraz z egzotycznego drewna Ayous (kolekcja RUSTIC),

– stanowią piękną i ekskluzywną ozdobę każdego wnętrza,

– możliwość montażu bezinwazyjnego,

– dostępne z drabinką sznurkową lub taśmową,

– łatwe do utrzymania w czystości,

– sterowanie ręczne lub elektryczne,

– produkowane na indywidualny wymiar.

Wzornik oraz opis techniczny żaluzji drewnianych:

Należy pamiętać, że drewno jako naturalny materiał może się różnie zachowywać w zmiennych warunkach. Listwy mogą ulegać zdeformowaniu w zależności od miejsca, w którym zasłona jest użytkowana. Sytuacja taka jest najczęściej spotykana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienka, kuchnia) oraz tam, gdzie następują duże wahania temperatury (ogrody zimowe).

Dokonując wyboru żaluzji poziomej drewnianej, należy pamiętać, że żaluzja taka po podniesieniu zajmuje około 20% jej wysokości. W przypadku montażu do ściany w celu zasłonięcia wnęki należy więc zamontować ją odpowiednio wyżej, tak aby po podniesieniu można było otworzyć okno. W przypadku montażu żaluzji drewnianej na ramie okiennej, żaluzja taka zwykle jest cały czas opuszczona i regulujemy tylko otwarcie listew.

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

nadają prestiżowy wygląd – są ekskluzywnym dodatkiem do wnętrz. Osłony drewniane doskonale sprawdzą się w gabinetach, apartamentach, salonach SPA czy innych tego typu pomieszczeniach. Doskonale reprezentują się na dużych przeszkleniach.

idealne rozwiązanie dla osób, które cenią piękno i naturalność wnętrz – żaluzje drewniane są naturalne dzięki czemu wnętrza są zawsze modne. Osłony te sprawiają, że przestrzeń jest kojąca i przynosi relaks, co jest szczególnie ważne dla zabieganych mieszkańców.

bogata kolorystyka – żaluzje drewniane są dostępne w bogatej kolorystyce, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie do aranżacji i kolorystyki okna. W kolekcji są żaluzje wykonane z egzotycznego drewna Ayous (które ma niezwykłe właściwości: jest odporne na nagrzewanie i wysokie temperatury ) oraz wysokogatunkowego drewna lipowego. Pod kolor lameli drewnianych można dobrać kolor drabinki oraz rynny górnej. Drabinka taśmowa stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Może być w kolorze żaluzji, albo w kontrastowym kolorze.

możliwość bezinwazyjnego montażu – przy pomocy specjalnych wieszaków istnieje możliwość bezinwazyjnego montażu żaluzji drewnianych, bez ingerencji w okno. Jeżeli chcemy zasłonić dużą powierzchnię, w tym przypadku najlepszym wyborem będą  piórka o szerokości 50 mm.

piękne, prawdziwe żaluzje drewniane mogą zachwycać swoim wyglądem przez długie lata.

Nasza firma stworzy dla Państwa indywidualną ofertę, dobierze odpowiednie żaluzje, a następnie je zamontuje.

Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.

Zapraszamy do kontaktu.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*

    Zadzwoń