6 kwietnia 2023 | Program czyste powietrze

Program Czyste powietrze

Czyste powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza w istniejących jednorodzinnych budynkach mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

 

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Dla kogo jest program Czyste powietrze?

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami, współwłaścicielami domów jednorodzinnych oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Jak również do osób fizycznych, które posiadają prawo własności lub są współwłaścicielami wydzielonego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym lokalu z wyodrębnioną księgą wieczystą z zastrzeżeniem, że lokal został wyodrębniony do 1.01.2019 roku.

 Jaka jest forma dofinansowania?

W ramach programu można uzyskać dofinansowanie w formie dotacji oraz pożyczki.

Realizacja programu trwa do 2029 roku. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski można składać elektronicznie za pomocą portalu beneficjenta lub wypełnione odręcznie.

Czego dotyczy program Czyste powietrze?

Jaką kwotę dotacji można otrzymać?

Kwota dofinansowania jaką można otrzymać zależna jest od zakresu realizowanej inwestycji oraz dochodów. Są trzy progi dofinansowania – podstawowy, podwyższony oraz najwyższy. Maksymalna kwota dotacji jaką można otrzymać, przy założeniu, że kwalifikujesz się do najwyższego poziomu dofinansowania, to nawet 135 000 złotych.

Jeśli biorą Państwo udział w programie „Czyste powietrze” i szukają odpowiednich okien, drzwi zewnętrznych to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W naszej ofercie sprzedażowej znajdą również Państwo styropian do ociepleń, kotły na pellet oraz materiały potrzebne do instalacji ogrzewania. Pomożemy na każdym etapie dofinansowania. Nakierujemy, jak i gdzie złożyć wniosek oraz pomożemy w jego napisaniu. 

Nasza Firma świadczy kompleksowe usługi montażowe, instalacyjne z atrakcyjną 8% stawką VAT. Warunkiem skorzystania z takiej obniżonej stawki podatku jest zakup materiału wraz z usługą montażu. Więcej informacji znajdą Państwo na naszym Blogu.

6 kwietnia 2023 | Program czyste powietrze
Program Czyste powietrze
Czytaj dalej
10 marca 2023 | Materiały budowlane
Kupuj taniej i zaoszczędź na podatku!
Czytaj dalej
22 czerwca 2021 | Kominy systemowe
System kominowy TURBO STAL
Czytaj dalej
12 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy DUO
Czytaj dalej
10 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy uniwersalny
Czytaj dalej
22 lutego 2021 | Moskitiery
Moskitiery
Czytaj dalej
20 listopada 2020 | Rekuperacja
Rekuperacja
Czytaj dalej
12 listopada 2020 | Kotły
Kotły na pellet
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Systemy aluminiowe
Systemy aluminiowe okienno-drzwiowe
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Rolety
Rolety zewnętrzne
Czytaj dalej