Oferowany przez nas ekonomiczny, dwuwarstwowy system powietrzno-spalinowy przeznaczony jest do odprowadzania spalin z nowoczesnych niskotemperaturowych urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania, zarówno kondensacyjnych, jak i Turbo.

System kominowy TURBO STAL doprowadza powietrze do urządzenia grzewczego obudową komina, strumieniem przeciwnym do gazów spalinowych. Efektem tego jest podgrzanie powietrza, zasilającego komorę spalania od góry komina. Powoduje to zmniejszenie strat energii, a jednocześnie zwiększa sprawność podłączonych urządzeń grzewczych.
Zastosowane w kominie najwyższej jakości kwasoodporne rury stalowe o grubości 0,5 mm wykonane z blachy nierdzewnej, odpornej na występujące w dymie kwasy, gwarantują jego bezpieczeństwo i niezawodność funkcjonowania przez wiele lat.

Temperatura spalin na wylocie z kotła nie może przekraczać 200°C.

Zgodny z normą EN 14989-2.

Może pracować przy nadciśnieniu do 200 Pa.

Dostępne średnice:

– Ø 80

– Ø 125*

– Ø 160*

– Ø 180*

– Ø 200*

– Ø 250*

* w przypadku asortymentu niestandardowego prosimy o kontakt.

Dlaczego warto wybrać kominy systemowe?

– oszczędność – ceramiczne systemy kominowe są alternatywą dla tradycyjnych kominów murowanych z cegieł. Stanowi to bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie. Do ich budowy używa się częściowo prefabrykowanych elementów, dzięki czemu ich montaż jest szybki i ekonomiczny.

– bezpieczeństwo – ceramiczne systemy kominowe zapewniają sprawdzone rozwiązania w zakresie techniki kominowej. Kominy systemowe są odporne na pożar sadzy oraz kwasy występujące w spalinach. Wysoka jakość kominów oraz ich bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone zostały odpowiednimi badaniami. Kominy systemowe posiadają europejski znak CE, który gwarantuje spełnianie wszystkich wymaganych norm.

– ekologia – ceramiczne systemy kominowe są ekologiczne oraz trwałe. Składają się głównie z naturalnych materiałów, jak: glina, kruszywa czy kamienna wełna mineralna. Materiały te sprawiają, że produkcja kominów jest przyjazna dla środowiska, a ich użytkowanie w połączeniu z nowoczesnymi kotłami oraz kominkami zmniejsza zużycie paliw.

– uniwersalność – systemy kominowe są odpowiednio zaprojektowane, by odprowadzać wszystkie typy spalin. Systemy te są kompatybilne z różnymi typami urządzeń, bez względu na dostawcę, czy źródło ciepła.

– wygoda– Klient może dowolnie wybrać sposób wykończenia komina czyli może dobrać idealny komin według swoich potrzeb i upodobań.

Rodzaje kominów Turbo Stal

Dla komina Turbo Stal w skład zestawu podstawowego wchodzą:

podstawa z kolanem, płyta czołowa, płyta centrująca, dyfuzor z kołnierzem ociekowym i daszkiem, rury z rozpierakami (1mb), pustaki spalinowo-wentylacyjne, instrukcja montażu.

Elementy dodatkowe:

W przypadku zastosowania komina TURBO STAL do kotłów niekondensacyjnych istnieje możliwość zamiany kolana przyłączeniowego na trójnik z odskraplaczem.

Pozostałe rodzaje kominów dostępne w naszym sklepie internetowym:

– System kominowy BANIA,

– System kominowy UNIWERSAL,

– System kominowy KERAMIK,

– System kominowy STANDARD,

– System kominowy STANDARD PLUS,

– System kominowy DUO,

– System kominowy UNIWERSAL NIEZALEŻNY.

Ceramiczne systemy kominowe zapewnią komfort na długie lata.

Nasza firma stworzy dla Państwa indywidualną ofertę, dobierze odpowiedni system kominowy, a także zmontuje.

Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.

Zapraszamy do kontaktu i zakupów systemów kominowych w naszym sklepie.

Filmik Firmy Allclass na temat systemów kominowych ceramicznych:

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*

    Zadzwoń