Oferowany przez nas wielofunkcyjny i ekonomiczny system kominowy DUO łączy w sobie dwa rozwiązania do odprowadzania spalin z nowoczesnych, niskotemperaturowych kotłów olejowych i gazowych z zamkniętą komorą spalania oraz tradycyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe (drewno, węgiel, ekogroszek, pelet, brykiet, biomasa), a także kominków z płaszczem wodnym.

System kominowy DUO Łączy w sobie dwa systemy kominowe:  Uniwersalny i Turbo Stal. Jest odporny na pożar sadzy i działanie kondensatu. Pracuje w temperaturach do 200°C – kanał spalinowy , do 600°C – kanał dymowy . Współpracuje z wszystkimi rodzajami paliw. Posiada dodatkowy kanał techniczny. Zwiększa powierzchnię mieszkalną. Nie wymaga zakupu osobnych systemów kominowych przez co zmniejsza koszt montażu oraz obróbek dekarskich.

-Zgodny z normą EN 13063-1, EN 13063-2, EN 14989-2.

-Oznakowany znakiem CE.

Dostępne średnice:

– Ø 80+160

– Ø 80+180

– Ø 80+200

Do budowy grawitacyjnych kanałów wentylacyjnych użyto pustaków wentylacyjnych. Zadaniem takiej wentylacji jest doprowadzenie świeżego powietrza do budynku oraz odprowadzenie zużytego powietrza na zewnątrz. Pustaki wykonane są z keramzytobetonu, co zapewnia im wysoką izolacyjność akustyczną i ognioodporność. Pustaki wentylacyjne systemu kominowego DUO oparte są na module o wysokości 33 cm, co zapewnia szybki i łatwy montaż.

Dlaczego warto wybrać kominy systemowe?

oszczędność – ceramiczne systemy kominowe są alternatywą dla tradycyjnych kominów murowanych z cegieł. Stanowi to bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie. Do ich budowy używa się częściowo prefabrykowanych elementów, dzięki czemu ich montaż jest szybki i ekonomiczny.

bezpieczeństwo – ceramiczne systemy kominowe zapewniają sprawdzone rozwiązania w zakresie techniki kominowej. Kominy systemowe są odporne na pożar sadzy oraz kwasy występujące w spalinach. Wysoka jakość kominów oraz ich bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone zostały odpowiednimi badaniami. Kominy systemowe posiadają europejski znak CE, który gwarantuje spełnianie wszystkich wymaganych norm.

ekologia – ceramiczne systemy kominowe są ekologiczne oraz trwałe. Składają się głównie z naturalnych materiałów, jak: glina, kruszywa czy kamienna wełna mineralna. Materiały te sprawiają, że produkcja kominów jest przyjazna dla środowiska, a ich użytkowanie w połączeniu z nowoczesnymi kotłami oraz kominkami zmniejsza zużycie paliw.

uniwersalność – systemy kominowe są odpowiednio zaprojektowane, by odprowadzać wszystkie typy spalin. Systemy te są kompatybilne z różnymi typami urządzeń, bez względu na dostawcę, czy źródło ciepła.

wygoda– Klient może dowolnie wybrać sposób wykończenia komina czyli może dobrać idealny komin według swoich potrzeb i upodobań.

Dla systemu kominowego DUO w skład zestawu podstawowego wchodzą:

pustaki, rury ceramiczne, trójnik wyczystkowy, trójnik spalinowy 90°, odskraplacz, wełna izolacyjna, kit, kratka wentylacyjna, drzwiczki kominowe, płyta czołowa, kołnierz uszczelniający ze stożkiem, podstawa z kolanem, płyta czołowa, płyta centrująca, dyfuzor z kołnierzem ociekowym i daszkiem, rury z rozpierakami (1mb), szablon do otworów, instrukcja montażu.

Oprócz elementów podstawowych można dokupić elementy dodatkowe takie jak:

płyta przykrywająca, daszek stożka, trójnik spalinowy 45° (dla fi 200), strażak z rurą 20 cm.

Pozostałe rodzaje kominów dostępne w naszym sklepie internetowym:

System kominowy BANIA,

System kominowy UNIWERSAL,

System kominowy KERAMIK,

System kominowy STANDARD,

System kominowy STANDARD PLUS,

System kominowy TURBO STAL,

System kominowy UNIWERSAL NIEZALEŻNY.

Ceramiczne systemy kominowe zapewnią komfort na długie lata.

Nasza firma stworzy dla Państwa indywidualną ofertę, dobierze odpowiedni system kominowy, a także zmontuje.

Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.

Zapraszamy do kontaktu i zakupów systemów kominowych w naszym sklepie.

Filmik Firmy Allclass na temat systemów kominowych ceramicznych:

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*

    Zadzwoń