Głównym zadaniem wkrętów ciesielskich do drewna jest łączenie elementów konstrukcji szkieletowych – krokwi, kontrłaty i łaty czy więźby dachowej. Wkręt ciesielski również zdaje egzamin w budowie domów szkieletowych. Wkręty konstrukcyjne ciesielskie idealnie sprawdzą się przy połączeniach, w których ważne jest dociągnięcie elementu mocowanego i ścisłym przyleganiu elementów po połączeniu. Dzięki wkrętom konstrukcyjnym łączenie ścian domów szkieletowych czy skręcanie dwóch belek ze sobą będzie o wiele łatwiejszym zadaniem.

Wkręt konstrukcyjny z łbem podkładkowym i gniazdem TX (WKCP) wykonany jest ze stali niskowęglowej pokrytej warstwą ochronną ocynku w kolorze żółtym. Wkręty te znajdują zastosowanie przede wszystkim do połączeń elementów konstrukcyjnych z drewna litego, klejonego oraz płyt drewnopochodnych w konstrukcjach drewnianych. Wkręty te posiadają łeb podkładkowy z gniazdem typu TX oraz specjalną końcówkę wiercącą przeznaczoną do połączeń w konstrukcjach drewnianych.

Dlaczego warto wybrać wkręty WKCP?

-powłoka woskowa – dzięki specjalnej powłoce woskowej nanoszonej podczas procesu produkcji, znacząco zmniejszył się moment wkręcania, Dzięki temu montaż jest szybszy, łatwiejszy i ogranicza zużycie energii co jest szczególnie istotne w narzędziach zasilanych akumulatorem.

-łeb podkładkowy z gniazdem TX – zwiększa powierzchnię docisku zapewniając wysoką wytrzymałość na przeciąganie, Gniazdo TX gwarantuje optymalne przeniesienie momentu obrotowego.

-duży moment skręcający – daje możliwość wkręcania wkrętów bez nawiercania nawet w twardych gatunkach drewna.

-frez rozwiercający – zmniejsza moment siły niezbędnej do wkręcania poprzez poszerzenie otworu w elemencie mocowanym.

-karby tnące – specjalne karby tnące na gwincie przecinają włókna struktury drewna podczas wkręcania.

-specjalne ostrze – ułatwia rozpoczęcie wkręcania oraz zapobiega pękaniu drewna.

 

Tabela rozmiarów

 

Oferowane przez nas wkręty znajdą Państwo na naszych aukcjach Allegro

Wkręty ciesielskie do drewna talerzowe

Wkręty ciesielskie łeb stożkowy TORX

Wkręt farmerski

Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.

Zapraszamy do kontaktu i zakupów różnego rodzaju wkrętów.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*

    Zadzwoń