14 września 2020 | Drzwi

Systemy przesuwne

Coraz częściej w naszych domach pojawia się moda na otwarte tarasy oraz wielkie balkony. Systemy tarasowe przesuwne pozwalają tworzyć przeszklenia o bardzo dużej powierzchni. Duże przeszklenia sprawiają, że we wnętrzu jest więcej światła i przestrzeni. Drzwi przesuwne otworzą nasz dom na słońce i przyrodę. Dla właścicieli domów jednorodzinnych, apartamentów czy hoteli, którym zależy na wielkiej, otwartej przestrzeni i komforcie – systemy tarasowe będą rozwiązaniem idealnym.

W nowoczesnym budownictwie mamy dostęp do wariantów systemów przesuwnych wykonanych z PCV i aluminium. Każdy wykorzystany materiał ma wpływ na całkowitą wielkość konstrukcji. Systemy przesuwne pozwalają tworzyć przeszklenia o bardzo dużej powierzchni, a po otwarciu nie zajmują powierzchni użytkowej.

Systemy przesuwne PVC
Systemy przesuwne PSK

System PSK przy zastosowaniu okuć przesuwno-uchylnych prze­ko­nuje lekkością i komfortem porus­zania – jedna klamka steruje wszystkimi pro­ce­sami.

Skrzydła w systemie PSK znajdują się w jednej linii. Aby przesunąć skrzydło musi ono najpierw zostać uchylone i odepchnięte na właściwy tor. Do produkcji drzwi tego typu wykorzystywane są profile okienne: Clasictherm, Optitherm, Perfectherm.

Ograniczeniem w tego typu konstrukcjach jest ciężar skrzydła do 200 kg.

Innowacyjna tech­nika wózków bieżnych w PSK pozwala na sku­teczne i trwałe użyt­kowanie, dzięki precyzji działania, również w wypadku ele­mentów ciężkich. Podczas wie­trzenia w pozycji uchylnej, rozwórki utrzymują skrzydło w pozycji bezpie­cznej. Okucia dla dużych i ciężkich ele­mentów wypo­sażone są dodat­kowo w ste­rowanie wymuszone, które podczas zamykania wspomaga dociskanie skrzydła na całej szerokości. Na podobnej zasadzie wspomagane jest otwieranie.

Systemy przesuwne HS

Drzwi podnoszono-przesuwne HS to coraz częściej stosowane rozwiązanie w budownictwie. Gwarantują one komfortowe przejście z pomieszczeń na taras, balkon, czy do ogrodu. Drzwi HS posiadają bezołowiowe profile wykonane na bazie stabilizatorów cynkowo-wapniowych oraz duże, specjalnie profilowane wzmocnienia. Stosowane pakiety szybowe mają szerokość 24 i 48 mm i współczynnik 1,1 W/m2K oraz 0,5 W/m2K. W przypadku dużych gabarytów w pakietach wykorzystywane są szyby o grubości 6 mm. System okuć podnosi i przesuwa z taką samą dokładnością małe skrzydła jak i duże o wadze do 300 kg. Próg aluminiowy z przegrodą termiczną. Wybór bogatego wachlarza barw, zarówno drewnopodobnych, jak i jednobaarwnych.

Systemowo zaprojektowane profile pozwalają budować konstrukcje do długości 5 metrów. Takiej wielkości drzwi zapewniają bardzo duży dopływ światła dziennego, panoramiczny widok na otaczający krajobraz oraz niepowtarzalny wystrój wnętrza. Duże przeszklone powierzchnie i szerokie skrzydła drzwi, zapewniają komfortowe użytkowanie.

Systemy przesuwne ALU
System przesuwny MB-77HS

System okienno-drzwiowy MB-77HS jest idealną propozycją do zabudów łączących pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym.

Zalety:

-wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m;

-ościeżnice dostępne w dwóch wersjach: 2-szynowe lub 3-szynowe;

-wygodne rozwiązania z niskim progiem;

-szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych a także przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne pozwalają osiągnąć bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne konstrukcji;

-listwy przyszybowe w trzech wersjach wyglądu: Standard (prostokątne), Prestige (zaokrąglone) i Style (kształtowe);

-zamknięty kształt listew do szklenia oraz detale antywyważeniowe pozwalają uzyskać podwyższone własności antywłamaniowe bez zmian istotnych elementów konstrukcyjnych drzwi;

-specjalne kształty uszczelki przymykowej i przyszybowej oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką szczelność drzwi;

-profile dostosowane są do montażu wielu dostępnych na rynku okuć ryglowanych ręcznie i za pomocą automatyki;

-kwatery stałe możliwe do wykonania ze szkłem montowanym bezpośrednio w ościeżnicy (rozwiązanie estetyczne i ekonomiczne);

-możliwość napędu drzwi automatem “HS-Master” sterowanym za pomocą przycisku lub pilotabezpieczeństwo użytkowania nawet dużych i ciężkich drzwi dzięki dostępnemu w systemie mechanizmowi “HS Speed Limiter”;

-odporność na włamanie do klasy RC2;

-szeroka gama kolorystyczna umożliwiająca aranżacje drzwi w dowolny i niezależny wystrój otoczenia.

Systemy MB-77HS stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania. System MB-77HS posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej.

Budujesz lub remontujesz i szukasz odpowiednich systemów przesuwnych? Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiednie systemy przesuwne oraz je zamontować.

Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.

Doradztwo, sprzedaż i montaż jest naszą siłą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

22 czerwca 2021 | Kominy systemowe
System kominowy TURBO STAL
Czytaj dalej
12 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy DUO
Czytaj dalej
10 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy uniwersalny
Czytaj dalej
22 lutego 2021 | Moskitiery
Moskitiery
Czytaj dalej
20 listopada 2020 | Rekuperacja
Rekuperacja
Czytaj dalej
12 listopada 2020 | Kotły
Kotły na pellet
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Systemy aluminiowe
Systemy aluminiowe okienno-drzwiowe
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Rolety
Rolety zewnętrzne
Czytaj dalej
31 października 2020 | Żaluzje
Żaluzje drewniane
Czytaj dalej
13 października 2020 | Okna
Okna PVC Clasictherm
Czytaj dalej