29 września 2020 | Styropiany

Materiał termoizolacyjny fasadowy

Każdy z nas chowa się przed zimnem w swoim ciepłym domu. Aby poprawić efektywność energetyczną domu, trzeba go odpowiednio ocieplić. Najczęściej stosowany jest w tym celu styropian.

Płyty styropianowe fasadowe to izolacja termiczna chroniąca wnętrza naszych domów przed nadmiernym przegrzewaniem latem a wyziębianiem zimą. Stosowane są w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym, jak i jednorodzinnym oraz użyteczności publicznej w zespolonych systemach izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETICS).

Styropian elewacyjny ma postać płyt wytwarzanych z polistyrenu ekspandowanego EPS. Granulki polistyrenu są poddawane spienieniu, czyli ekspandowaniu, a potem prasuje się je w wielkie bloki, z których wycina się płyty o określonej grubości. Wewnątrz utwardzonej piany polistyrenowej znajduje się bardzo dużo powietrza, które jest doskonałym izolatorem. Na rynku znajdziemy styropian fasadowy grafitowy (szary), czy styropian fasadowy biały.

Styropian fasadowy różni się parametrami, najważniejszy z nich to – współczynnik przewodzenia ciepła λ. Wskazuje on, ile ciepła przedostanie się na zewnątrz przez warstwę materiału. Im współczynnik jest niższy, tym lepiej – to znaczy, że taki styropian będzie skuteczniejszą termoizolacją domu. Styropiany elewacyjne mogą mieć współczynnik przewodzenia ciepła λ od 0,031 do 0,045 W/(m.K).

Właściwości materiału termoizolacyjnego fasadowego:

-posiada znakomite właściwości izolacyjne,

-niski współczynnik przewodzenia ciepła,

-odporny na wilgoć i korozję biologiczną,

-lekki, nie obciąża istniejących konstrukcji budynku,

-wytrzymały na obciążenia mechaniczne,

-nie chłonie wilgoci,

-nie ulega pęcznieniu,

-łatwy w obróbce i formowaniu różnych kształtów,

-nieszkodliwy dla zdrowia,

-bezpieczny i ekologiczny,

-samogasnący.

Korzyści:

-oszczędność pieniędzy,

-ochrona środowiska naturalnego,

-większy komfort życia w domu,

-ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Styropian gładki czy frezowany?

Istnieją dwa rodzaje płyt styropianowych: o gładkich krawędziach – styropian gładki oraz zakończone wypustkami tzw. styropian frezowany. Zaletą płyt frezowanych nad gładkimi jest łatwość i szybkość montażu.

Proste płyty styropianowe montuje się do ściany za pomocą kleju ściśle dociskając je do siebie krawędziami, a szczeliny wypełnia się pianką poliuretanową. Można je też zakołkować.

Frezowany styropian można montować tzw. techniką na zakładkę. Frezowane płyty zachodzą na siebie co sprawia, iż problem powstawania mostków termicznych jest praktycznie wyeliminowany.

Styropian frezowany pozwala na znaczne ograniczenie strat cieplnych, gdyż jest bardzo szczelny. To doskonałe rozwiązanie w przypadku płyt o grubości nie większej niż 15 cm (przy grubszym styropianie może być to problematyczne). Jeżeli zamierzamy użyć płyt styropianowych powyżej 15 cm, zdecydowanie lepiej wybrać standardowy styropian gładki.

Rodzaje styropianów fasadowych:

LAMBDA MEGA WHITE fasada

Nowej generacji materiał termoizolacyjny łączący w sobie zalety szarego i białego styropianu. LAMBDA MEGA WHITE produkowany jest w technologii indywidualnego wtrysku do formy (agregatowej). Produkt posiada od frontu płyty dodatkowo zaznaczone miejsca na kołki, a od drugiej strony odpowiednio miejsca do nakładania kleju. Cała powierzchnia płyt od strony klejenia jest karbowana przez co zwiększa się powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa się siła przyczepności płyty z murem. Styropian LAMBDA MEGA WHITE swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Standardowy wymiar płyty 600x1250mm. Produkt przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych w budownictwie. LAMBDA MEGA WHITE, dzięki warstwie białego EPS nie wymaga żadnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych.

Zalety styropianu grafitowego LAMBDA MEGA WHITE fasada:

-bardzo dobra przyczepność do podłoża,

-biała warstwa zabezpieczająca przed uszkodzeniami powodowanymi przez słońce,

-najwyższa jakość – (waga 16 kg/m3),

-jedna z najlepszych izolacyjności w kategorii styropianów fasadowych (λd ≤ 0,031),

-szybsza aplikacja na fasadzie budynku.

LAMBDA WHITE fasada

Styropian LAMBDA WHITE, to pierwsze na rynku polskim zespolone płyty EPS nowej generacji, łączące w sobie zalety szarego i białego styropianu, produkowana metodą spieniania polistyrenu. Standardowo płyta jest stabilizowana (nacinana) w celu eliminacji naprężeń. LAMBDA WHITE fasada swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom w grubszej części ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Dzięki nacięciom przeciwprężnym na powierzchni płyt LAMBDA WHITE eliminuje się większość naprężeń i zapewnia wyjątkową stabilność wymiarową płyt.

Zalety styropianu grafitowego LAMBDA WHITE fasada:

-lepsza izolacyjność – stosowany przy produkcji surowiec z dodatkiem grafitu poprawia izolacyjność płyt nawet do 30% w stosunku do białego styropianu EPS,

-obniżenie kosztów ogrzewania,

-nie wymaga ochrony przed słońcem,

-odbija promienie słoneczne i eliminuje większość naprężeń termicznych .

LAMBDA MAX fasada

Styropian LAMBDA MAX fasada swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Uniwersalny materiał termoizolacyjny LAMBDA MAX fasada produkowany jest metodą spieniania polistyrenu, technologicznie cięty gładko lub z frezem. Standardowy wymiar płyty 500×1000 mm. Istnieje możliwość indywidualnego zamówienia w innych wymiarach.

Zalety styropianu grafitowego LMBDA MAX fasada:

-lepsza izolacyjność – stosowany przy produkcji surowiec z dodatkiem grafitu poprawia izolacyjność płyt nawet do 30% w stosunku do białego styropianu EPS,

-obniżenie kosztów ogrzewania,

-ochrona środowiska naturalnego – dzięki lepszej izolacyjności zmniejsza się zużycie surowców nieodwadnialnych.

LAMBDA PLUS fasada

Uniwersalny materiał termoizolacyjny LAMBDA PLUS fasada produkowany metodą spieniania polistyrenu, technologicznie cięty gładko lub z frezem. LAMBDA PLUS fasada swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Standardowy wymiar płyty 500×1000 mm. Istnieje możliwość indywidualnego zamówienia w innych wymiarach.

Zalety styropianu grafitowego LAMBDA PLUS fasada:

-lepsza izolacyjność,

-obniżenie kosztów ogrzewania,

-ochrona środowiska naturalnego.

EPS MAX fasada

Uniwersalny materiał termoizolacyjny EPS MAX fasada produkowany metodą spieniania polistyrenu, technologicznie cięty gładko lub z frezem. Standardowy wymiar płyty 500×1000 mm. Istnieje możliwość indywidualnego zamówienia w innych wymiarach. Produkt przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych w budownictwie.

Zalety styropianu EPS MAX fasada:

-uniwersalne zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym,

-odporny na wilgoć i korozję biologiczną,

-lekki, nie obciąża istniejących konstrukcji budynku.

Nasza firma doradzi Państwu jaki styropian wybrać, by inwestycja w docieplenie domu szybko się zwróciła i zaczęła generować zyski.
 
Tylko u nas otrzymają Państwo najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów.
 
Zapraszamy do kontaktu.

 

22 czerwca 2021 | Kominy systemowe
System kominowy TURBO STAL
Czytaj dalej
12 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy DUO
Czytaj dalej
10 maja 2021 | Kominy systemowe
System kominowy uniwersalny
Czytaj dalej
22 lutego 2021 | Moskitiery
Moskitiery
Czytaj dalej
20 listopada 2020 | Rekuperacja
Rekuperacja
Czytaj dalej
12 listopada 2020 | Kotły
Kotły na pellet
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Systemy aluminiowe
Systemy aluminiowe okienno-drzwiowe
Czytaj dalej
6 listopada 2020 | Rolety
Rolety zewnętrzne
Czytaj dalej
31 października 2020 | Żaluzje
Żaluzje drewniane
Czytaj dalej
13 października 2020 | Okna
Okna PVC Clasictherm
Czytaj dalej