Odpowiednio dobrany dach nad głową daje poczucie bezpieczeństwa i jest tak samo ważny jak mocne i trwałe fundamenty. Obróbka dachu jest istotnym elementem każdego pokrycia dachowego. Dach chroni budynek przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, jest wizytówką naszego domu. Musi być wytrzymały i pięknie się prezentować.

Perfekcyjnie wykończenie dachu chroni przed silnymi podmuchami wiatru, przeciekiem deszczu czy wody z topniejącego śniegu. Przedostająca się pod dach wilgoć stanowi zagrożenie, gdy ścieka do niższych partii dachu, ma utrudnioną możliwość odparowania, co wiąże się z zawilgoceniem fragmentu połaci dachowej. Pojawia się zagrzybienie, a w przypadku minusowych temperatur zimą zamarzanie zawilgoconego fragmentu. Żeby nie dopuścić do takich konsekwencji potrzebne jest wykonanie solidnej obróbki blacharskiej na naszym dachu.

Rodzaje obróbek blacharskich:

wiatrownice (wiatrówki) – chronią boczną krawędź dachu przed poderwaniem pokrycia przez wiatr.

pas nadrynnowy – jego zadaniem jest systematyczne odprowadzanie wody z połaci dachowej bezpośrednio do rynny. Dzięki temu działaniu deszczówka nie dostanie się pod okap pokrycia dachowego.

pas podrynnowy – chowa się pod pas nadrynnowy i odpowiada za ochronę budynku przed wodą oraz wpływa na jego estetykę.

rynny koszowe (kosz dachowy) – to miejsca, w których łączą się poszczególne połacie dachowe. Wymagają one zabezpieczenia, ponieważ w tych miejscach najczęściej zalega deszczówka oraz śnieg.

kalenica (gąsior) – jest to pozioma linia szczytowa dachu spadzistego. Jej zadaniem jest połączyć połacie, zapewnić szczelność i wentylacje dachu.

obróbka kominowa – gwarantuje zachowanie szczelności między kominem a pokryciem dachowym.

obróbka przyścienna – wykorzystywana podczas wykańczania pokrycia dachu przy styku ze ścianą.

bariera śniegowa – zatrzymują lub rozdzielają duże masy śniegu, które zsuwając się (szczególnie podczas roztopów) mogą zagrażać rynnom, bądź uszkodzić elementy pokrycia dachu.

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się opierzenie dachowe, jest blacha płaska, zazwyczaj tego samego koloru co pokrycie dachu. Takie rozwiązanie zapewnia całkowitą szczelność pokrycia dachowego oraz walory estetyczne.

Nasza firma stworzy dla Państwa indywidualną ofertę, dobierze najlepszy materiał do obróbki blacharskiej, a następnie zrealizuje zlecenie.

Proponowane przez nas opierzenia są niezawodne i zapewnią bezpieczeństwo dla Waszej rodziny przez kolejne pokolenia.

Zapraszamy do kontaktu.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*

    Zadzwoń